homepage


2007 Senesinin
Sergi Broşürü (PDF)

Sergi Evi nerededir?

2003 Senesinin Sergi Broşürü (pdf)

2003'de düzenlediğimiz sergiler

2004'de düzenlediğimiz sergiler

2004 Senesinin Sergi Broşürü (pdf )

2005'te düzenlediğimiz sergiler

2005 Senesinin Sergi Broşürü, (pdf)

2006'te düzenlediğimiz sergiler

2006 Senesinin Sergi Broşürü, (pdf)

Sergi Şartnamesi
Sergi Evi Hakkında
Sergi Başvuru Formu

Emre İkizler 27.07. - 05.08

1969 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ Çevre Mühendisliği’ni ve Marmara Üniversitesi G.S.F. Fotograf Yüksek Lisans programını bitirdi. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotograf Bölümü’nde “Sanatta Yeterlik” programına devam ediyor. 1985 yılında amatör olarak başladığı “fotograf” uğraşısını 1995’ten beri profesyonel olarak yürütüyor. Ağırlıklı olarak doğa, insan ve mimariyi görüntüleyen İkizler, “Dijital Fotograf”a ilgi duyuyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

 Bugüne dek 18 dia gösterisi hazırladı, iki kişisel sergi açtı, çok sayıda karma sergiye katıldı ve fotografları çeşitli yayınlarda yer aldı. 1995-1999 yılları arasında Gültekin Çizgen Multivizyon Stüdyosu'nda çalışan İkizler, toplam 41 multivizyon ve multimedya programının tasarım, fotograf ve grafik uygulamalarını yaptı.

 


"Fotografevi" adlı kurumda 1993 yılından beri fotograf eğitim seminerleri vermekte olan İkizler, “f” ve “İz” adlı fotograf dergilerinin editörlüğünü yapmakta, "Photo
Digital" ve “Fotoğraf Dergisi” adlı dergilerde de eğitici yazıları yayımlanmaktadır. Halen Marmara Üniversitesi G.S.F. Fotograf Bölümü’nde “Öğretim Görevlisi” olarak görev yapmakta, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotograf Bölümü ile Doğuş Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde “Sayısal Fotograf” derslerini vermektedir. Fotograf eğitimi konusunda yayımlanmış kitapları şunlardır:

 “Fotograf Teknik Okumaları” (Faruk Akbaş ile ortak yayın), SAY Yayınları, 2006

“Fotografın İpuçları”, Kodak Yayını, 2004

“Temel Fotograf”, Fotografevi Yayını, 2003

“DOĞA”

 Fotoğraf eğitimi ve fotoğraf yayıncılığı üzerine uzmanlaşan Emre İkizler, sık sık amatör ruhla fotoğraf gezilerine çıkıyor ve bu geziler sırasında da daha çok doğa ve insanı görüntülüyor. Emre İkizler’in üçüncü kişisel fotoğraf sergisi olan “Doğa”, sanatçının çeşitli coğrafyalara yaptığı “fotoğraf amaçlı gezilerin” sonucunda ortaya çıkan ürünlerden oluşan bir seçkidir. Uzak diyarlarda tırmanması zor dağların görüntüleri, çöller, göller ya da burnumuzun dibinde hemen her gün gördüğümüz çiçek ve böceklere yakından bakışları içeren bu sergide, doğanın görsel güzelliklerine dikkat çekiliyor. Doğadaki farklılıkların vurgulandığı fotoğraflarda, yalın bir anlatım dilinin öne çıktığı ve renklerin ustaca kullanıldığı gözleniyor.

 Sergi, 24 adet 70x100 cm boyutlarında renkli fotoğraftan oluşuyor.