homepage

 

GÖKOVA-AKYAKA'YI SEVENLER DERNEĞİ

Nail ÇAKIRHAN Mah. 48 640 Akyaka / ULA / MUĞLA ~ TURKEY

Sergi Şartnamesi

Yer: Akyaka “Halet Çambel - Nail Çakırhan Kültür ve Sanat Evi”

Bina: 15m x 4m, 12 tane pano 1,20m x 0,90m, ön ve arka ile toplam 24 pano

Sergilenecek eser türleri : Her tür sergilenebilir eşya (resim, fotoğraf, heykel, el sanatı, v.s.)

Sergi Tarihi: Cuma günü saat 18.oo açılış günü olup, takip eden haftanın pazar günü de dahil olmak üzere toplam 9 gündür. Sergi 16.oo – 19.oo saatleri arası her gün sanatçı tarafından açık tutulacaktır.
Sergi hazırlama/kaldırma: Açılıştan iki gün önce (en erken çarşamba günü) sanatçı sergiye hazırlanabilir.
Sergi, kapanıştan iki gün sonra (en geç salı günü) kaldırılmalıdır.

Akyaka Halet Çambel - Nail Çakırhan Kültür ve Sanat Evinde düzenlenecek olan sergilerde eser sahibi, sergi süresince sergievinin kapı, pencere, taban döşemesi, pano ve demirbaşlarının korunmasından sorumludur. Ayrıca düzenleyici sergievinin ve dış kapının anahtarlarını tutanakla teslim almak ve iade etmekle yükümlüdür.

Dernek, sergilenecek yapıtlardan sorumlu değildir. Sergilenmiş eserlerin sigortası yoktur.
Serginin ziyarete açık tutulması ve sergilenen eser, ürün ve eşyaların korunması sergiyi düzenleyenin organizasyonu ve sorumluluğu altındadır. Düzenleyici bahçeyi, depoyu ve dernek bürosunu kullanamaz. Sergiye girişleri bahçeye zarar gelmeyecek şekilde düzenlemekle yükümlüdür. Sergievinde sigara, çay, v.s. içilemez. Sergi düzenleyicileri sergi süresince oluşabilecek zarar ve kayıpları tazmin etmeyi kabul ve taahhüt ederler. Sergi düzenleyicisinin kendisi serginin açık olduğu saatlerde sergievinde bulunması yıllardır sergievinin karakteristik bir özelliği olarak kabul edilmiştir.
Sanatçı sergisini iptal etmek isterse, en az dört hafta önce bildirmek zorundadır, olası masraflar veya bağışlar iade edilmez.

Dernek, yerel ve ulusal medyalara haber vermek, renkli sergi afişlerini bastırmak, Akyaka’da gereken yerlere asmak ve hoparlör ilanları yaptırmakla yükümlüdür. Dernek her bir sergi için ayrı basılı davetiye hazırlamaz. Sanatçı tarafından dağıtılmak üzere, sanatçının talebi olması durumunda basit bir şekilde hazırlanmış ve basılmış davetiyeleri sanatçıya temin edebilir. Sanatçı kendi hazırlayacağı davetiyenin üstünde Sergievinin ismi ve dernek logosunu koymak zorundadır.

Basit (içkisiz) bir açılış kokteyli dernek tarafından karşılanır. Dernek kokteylin hazırlanmasında yardımcı olur (buzdolabı, masa, sandalye, plastik bardak, tabak v.s.). Alkollü içecekler ve özel ikramlar sanatçı tarafından karşılanır.

Düzenleyiciden sergievinin bakımını ve sürekliliğini sağlamak üzere 30.03.2009’a kadar 150 YTL bağış beklenir. Derneğin satışlardan ayrıca bir talebi olmayacaktır.

Satışa yönelik olmayan sergiler için ayrı bir çözüm bulunacaktır.

Sanatçı sergi sezonundan önce tanıtım malzemesi olarak kullanılmak üzere (en geç 15 Şubat 2009):

a) güncelleştirilmiş ayrıntılı bir özgeçmişi,
b) eserlerinden birkaç fotoğraf, dijital olursa, yüksek çözünürlük (300 dpi), c) kişiliğini ifade eden 2-3 fotoğraf,
d) serginin konusu ya da özelliklerine dair bilgiyi

iletmek zorundadır. Ayrıca, varsa elindeki materyalleri (afiş, broşür) derneğe teslim eder.