homepage


2010 Yılı Sergi,
Proje ve Rehber
Kitabı

 

Hacer Sarıkaya Demirbaş
(13.08. - 19.08. 2010)

13.04.1960 yılında Malatya'da doğdu.

"İlk, orta ve İzmir Namık Kemal Lisesi fen bölümünü 1979 yılında bitirdim. Ege Üniversitesi iktisat fakültesine devam ederken siyasi ve ekonomik nedenler
le Almanya Berlin'de giderlerimi karşılayan ablamın yanına gittim. Berlin FREIE Üniversitesine ön kayıt yaptım. Yabancı dilim ingilizce olduğu için almanca öğrenim yapacağımdan Goethe ve birden çok halk okullarında altı ay almanca öğrendim. 
Tekrar Türkiye'ye döndüm. Tekrar sınavlara girdim. Daha önceki sın
avda seçmelerde hatalı seçim yapmışım. Seçme yapmadım. Kontenjan ve ön kayıtlar yaptırdım. Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim Bölümüne girme hakkı kazandım.
 

Dokuz Eylül İkt. Fak. Kamu Yönetimi Bölümüne kaydımı yaptırdım. Bir yıl devam ettim.
 
1983 yılı yazı evlendim. İstanbul Siyasal Bilgilere yatay geçiş yaptım. İki yıl devam ettim. Sorunlu hamileliklerim oldu. Bir bebeğim oldu,
bir trafik kazası, bilinç ve hafıza kaybı yaşadım. Yaklaşık on yıl ve bildiğim yabancı diller geçmişte kalmıştı. Aftan yararlandım ve Siyasal Bil. Fak. Kamu Yönetimi'nden 2005 yılında mezun oldum. 1993 yılında yağlı boya resim yapmaya başladım. 1996 yılında Sabri Erimel atölyesinde resim çalışmalarım oldu. Daha sonra başka bir kursa gittim."
 
İki karma, iki kişisel sergi açtı. Uygun galeri ve uygun zaman olmaması sergi sayısının az olmasına neden oldu.
 2009 yılında kaza ve beyin travması sonrası, yaşadıklarını anlatmaya çalıştığı 'YOLUM' kitabı yayınlandı. Devamı niteliğindeki ikinci kitabı da basılmaya hazır.
 
Yazmaya ve resim yapmaya devam etmek istiyor.

2009 Eylül sonu yayınlanan ilk kitabı "Yolum"un kapağı