homepage2009 Yılı Sergi Katalogu

 
Tracey Harrington Simpson 05.06 - 14.06

Sergi Profili:
Tracey Harrington Simpson (Taiche) 1968'de İngiltere'nin Yorkshire şehrinde doğdu.Çocukluğunda çizdiği resimlerle etrafındakilerin ilgisini çekiyordu. Lisede resim öğretmeni ona resim konusunda çok yetenekli olduğunu söyledi. Öğretmeninin bu sözü Tracey'i resim yapmaya teşvik etmişti.Resimlerinde çok değişik tarzları ele aldı ve farklı teknikler kullandı.İşinin benzersizliği çevresindekiler tarafından ilk anda anlaşılıyordu.
Chester üniversitesinin sağlık bölümünü bitirdikten sonra okulun yönetiminin uluslararası parekende satış şirketiyle bağlantısı olduğunu öğrendi. Okulun yönetim kurumundaki NVQ 4 ü kazandıktan sonra yönetim kurulunun posta işleriyle ilgilenmeye başladı. Böylece eksiklerini de bir nevi giderdi.
Türkiye'ye ilk olarak 1992 yılında kocası Brian ile geldi.Türkiye'yi çok beğendiler ve 9 yıl boyunca her yıl Türkiye'ye gelmeye devam ettiler.8 yıl önce Türkiye'ye taşınmaya karar verdiler. Burada birçok Türk arkadaş edindiler ve hiçbir şekilde İngiltere'ye dönmeyi düşünmediler. Şimdi ise Ataköy'deki evlerinde üç köpek ve sekiz kedi ile yaşıyorlar.
İnternette yayımladığı resimleriyle birçok sanatçıdan da alkış almıştır.
Diğer ressamlardan tarz olarak farklıdır.Yaptığı resimler internette hergün birçok sanat aşığı tarafından ziyaret edilmektedir.(1 resim 3 ay içerisinde 1000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir).
Tracey'nin tarzının değişikliği fikirlerinden kaynaklanmaktadır.O alışılmışın dışında olan yani hayvan, manzara vb. temalarından uzak olarak "kadın formu"nu ele almıştır.
Sergiyi ziyaret eden herkes tarafından işi çok beğenilir.Resimlerine çok değer verir ve; "Eğer resimlerimin hak edilen değeri göremeyeceklerini sezersem onları asla satmam" der.
Erotik temalı resimlerini görmek isteyenler randevu alıp evini ziyaret edebilirler. Diğer bütün resimleri http://www.redbubble.com/people/taiche adresinden ziyaret edilebilir.
Ziyaretçi defterine yazacağınız her yorum (eleştiri, takdir vb.) dikkate alınacaktır.
Teşekkür Ederiz