homepage2009 Yılı Sergi Katalogu

 

Dineke Mühürdaroğlu 25.09. - 04.10.


1947                 Nijverdal-Hollanda

1953-58            İlkokul Aufkirchen-Almanya

1958-59            Staedtisches Realgymnasium-Almanya

1959-60            Priv. Oberrealschule Berg -Almanya

1960-68            Almelo Erasmus Lyceum-Hollanda

1968                 Hotelberufsfachschule Bad Reichenhall

1968                 Evlenerek Türkiye’ye geldi.  Ankara,daha sonra uzun yıllar Marmaris'te

1997                 Ataköy-Gökova’ya yerleşti. 

Resim Çalışmaları:

 Dineke'nin çocukluğu,doğası,denize,dalgakıranları, yeldegirmenleri ve ressamları ile unlu bir ülkede, Hollanda'da geçtiği için resim ona hiç uzak değildi.

Ataköy’deki evlerin yan bahçesine,esinin kız kardeşi için modern bir atölye inşa ettiler. Türkiye hasretiyle yanıp tutuşan,ancak resim çalışmalarını Hollanda'da sürdüren kız kardeş Semiramis Öner adına yapılan atölye,cevre resim çalışanların buluşma yeri oldu ve grup Çalışmaları başladı.

Bu grup içinde Dineke de ,fırçasını aldı ve küçük fırça darbeleriyle Hollanda geleneksel resim ekolunun izinde son derece etkili resimler,peyzajlar yapmaya başladı.

 Benim Gökovam:

 Sakar'dan ilk inince,büyük bir sürprizle karsı karşıya kalıyor insan! İnanılmaz bir manzara taa ufuklara doğru bizi kucaklıyor.

Ve her inişte insani tekrar büyülüyor,çünkü hep farklı ruh  haline götürüyor.Her seferinde merakla nasıl bugün diye heyecan içinde yaklaşıyoruz ve hayran kalıyoruz.

 Gökova Körfezi ve ovası, Akyaka ve etraftaki köyler da bizi her mevsimde şaşırtıyor ve hayatımıza  güzellikler ve heyecan katıyor ve kendimizi burada  yasıyor olabilmekte çok şanslı sayıyoruz.

 Bu güzellikleri görebilmek, yaşayabilmek,aktarabilmek,paylaşabilmek ve en önemlisi koruyabilmek en büyük dileğimiz.