homepage
Gökova-Akyaka'yı Sevenler Derneği
2012 SERGİLER
Nail Çakırhan & Halet Çambel
Kültür ve Sanatevi
Nurhan Kavuzlu & Arzu Taşkıran (18.05. - 27.05. 2012)

Nurhan Kavuzlu 
1958 yılında doğdum. Sevdiği işi yapan şanslı insanlardan biriyim. Yayınevlerinde çalıştım. Kendi yayınevimi kurdum. Edebiyat Dünyasında şiirin benim için ayrı bir yeri vardır. Yayımladığım kitaplar arasında da şiire özel bir yer ayırdım. "Yeryüzü Şairleri"ni Türk okurlarla tanıştırdım. Ayrıca aşk, İstanbul, çocuk temalı seçki kitapları hazırladım.

Arzu Taşkıran
1973 Artvin Hopa'da doğdum. 
Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdim. İş yaşamına İstanbul'da başladım. Yaklaşık sekiz yıldır Ebru Sanatıyla ilgileniyorum. Sadettin Özçim'in asistanı Ayşe Işıman'dan ders aldım.
Ebru Sanatını Geleneksel ve sürprizlerle dolu olduğu için seviyorum.
Fakat büyük şehir stresi, yoğun iş temposu, STK'larda aktif çalışma keyifli uğraşlar edinmeme fırsat vermedi. Bunlara ancak 2001 yılında Akyaka'ya yerleştikten sonra zaman ayırabildim. Artık hobilerimle uğraşma fırsatı da buldum. Halk Eğitimin açtığı kumaş boyama ve ahşap boyama kurslarına, ayrıca  taş baskı ve ebru kurslarına da  katıldım. 

Kâğıt, kumaş ve boya... Uğraşmaktan keyif aldığım üçlü. Sergide kumaş boyamanın yanı sıra yeni öğrendiğim Taş Baskı örneklerini de bulacaksınız. Çalışmalarımı değerlendirirken sanatsal anlamlar yüklemezseniz sevinirim.

Ebru'da kullanılan renkler, dokunuşlar aynı olsada çıkan sonuç her seferinde farklı oluyor. Yaklaşık üç yıldır Akyaka'da yaşıyorum. Bu yıl Halk Eğitimin açtığı Ebru kurslarında eğitmenlik yapıyorum. Ayrıca Mehmet Bal'dan Hat Sanatı'nı öğreniyorum.

İstanbul'da Karma Sergilere katıldım.
2010 Akyaka Yücelen Otel'de ilk kişisel sergimi açtım.