. Diğer haber mektublarımıza

bir göz atın:

 

 

GÖKOVA-Akyaka'yı Sevenler Derneği'nden

Sicil No: 48 - 06 - 048

Şubat 1996

Sayı: 96 / 94

 

Değerli Üyelerimiz,

Şu anda derneğimizin basın organ bulunmadığı için iletişimi mektuplarımızla sağlamak durumdayız.

Aslında derneğimize Muğla belediyesinden hediye edilen haber panosunu, Akyaka Belediye Başkanlığı'ndan izin alamadığımız için, koyamadık. Bu yüzde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projelerimizi üye mektuplarında ilan etmek durumdayız.

Projelerimizin gerçekleştirilmesine destek veren bir kaç üyemize teşekkür ederiz, ama bir kaç kişi yeterli değil. Tekdir edersiniz ki bu tür dernekler gönüllüler ile çalışırlar, bu yüzdende bu işi bir kaç kişiden çok daha fazla bir gönüllü ordusuyla götürmek durumdayız. Bu arada derneğimiz Yönetim Kurulu'nun ilgi, destek ve heyecanlı tartışmalarına teşekkür ediyorum, sağ olun.

Şu anda yönetim geldiğimizden bugüne kadar otuzdan fazla yeni üyemiz oldu. Onlara içten "hoş geldiniz" diyorum. Güzel Gökova'mız için birlikte hep beraber çalışacağımızı umuyorum.

Buna rağmen birkaç üyemizin istifası da bizlere üzüntü verdi.

Bir başka üzüntümüzde derneğimizin üyesi Nadir KAÇAR'ın ölümü oldu. Değerli üyemize Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Şimdide bazı projelerimizden bahsetmek istiyoruz.

Doğal Hayatı Koruma Derneği'nden gönderilen posterleri çerçeveletip ilkokula ve Sağlık Ocağı'na verdik.

Beldemizde bulunan antik yerlerin güzelleştirilmesi ve daha iyi korunması için yaptığımız projeleri Muğla Müze Müdürlüğü'ne verdik. Bu proje için görevlendirdiğimiz değerli üyemizin Aziz ALBEK, Eniz ve Aykut ÇIRALI ve Thomas SCHMİTZ çalışma grubunun başarılı olacağına inanıyor ve şimdiden teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda yardımlarını derneğimizden esiremeyen değerli insan, Muğla Müze Müdürü sayın Atıf KARA'ya da teşekkür ediyoruz.

Yine Muğla'da bulunan değerli üyemiz Reşat UYGUN'un yardımı ile bir telefon kulübesini balıkçı barınağının köşesine koyacağız. Bunun içinde Reşat UYGUN'a şimdiden teşekkür ederiz.

Maalesef şimdiye kadar kooperatif yanına balıkçılar için yaptıracağımız tuvalet projesini gerçekleştiremedik.

Buna mukabil Almanya'dan hediye olarak gönderilecek olan diyaliz makinalarının (böbrek tedavi makinaları), değerli onur üyemiz Helga THOL tarafından işlerinin bitirildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bunun için de değerli onur üyemiz Helga THOL'a teşekkür ederiz.

Beldemiz ormanlarının yangına hassasiyeti çok fazla önem taşımaktadır. Yaşadığımız olaylar geçen yangınlarda fazla etkili olunamadığını gösterdi. İşte bu nedenle gönüllülerden oluşan, çok pratik çalışabilecek, eğitimli bir yangın ekibi kurma çalışmalarımız başladı. Bu yangın ekibinin komite bakanı değerli üyemiz Naci KAYA oldu. Bunun için Naci KAYA'ya teşekkür ediyoruz ve bu komitede çalışmak isteyen gönüllülerin Naci KAYA ile irtibat kurmaları bekliyoruz.

İlk okulda kurulmak istenen tiyatro kolunun kurulması için ilkokul müdürü sayın Bedia TARAKÇIO ile ortak çalışma kararlaştırıldı, fakat bunun için zaman ve birey açısından derneğimizde bir eksiklik var. Bu çalışmalarda faaliyet gösterecek olan üyelerimizin en kısa zamanda desteklerini ve irtibat kurmalarını bekliyoruz.

Bu Ağustos ayı başında derneğimizin yapmak istediği kermes ve şenlik için bir çok yankılar geldi. Bunun yanında bu olaya katılacak ve sergi açacak bir çok sanatçıdan sesler geldi. Halen bu çalışmalarımız fikir toplama çalışmaları halinde devam etmektedir. Bu konuda fikir bayan etmek isteyen ve kurulacak şenlik komitesinde çalışmak isteyen üyelerimizin müracaatlarını başkan Heike THOL-SCHMİTZ'e yapmalarını bekliyoruz.

Aralık başından yapılan bütün Akdeniz çevre derneklerinin yaptığı hazırlık çalışmaları toplantısına, derneğimizde katıldı. Basında yayınlanan bu toplantı ile ilgili konuları okuduğunuzu umuyoruz. Önümüzdeki 15 - 16 - 17 Mart'taki yapılacak olan büyük Akdeniz çevre derneklerinin kurultayına katılmak isteyen üyelerimizin şimdiden dernek Yönetim Kurulu ile irtibat haline olmalarını istiyoruz.

Yine 23 - 26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan "Çevre ve Demokrasi" konulu toplantıya derneğimiz BAÇEP (Batı Akdeniz Çevre Platformu) ile aktif olarak katılacaktır. Toplantı Ören'de olacak ve toplantının finale için GÖKOVA-Akyaka'yı Sevenler Derneği ev sahipliği yapacaktır.

Bu toplantılara katılmak isteyen üyelerimiz şimdiden irtibat sağlamalarını bekliyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz bütün hususların gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilecek olması için üyelerimizin aktif yardımlarının ve üye aidatlarının zamanında yatırılmasına bağlı olduğunu üyelerimizin takdirine sunuyoruz.

Şimdiye kadar beldemizde ve uzaktan banka hesabı ile aidatlarını ödeyen bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Eski aidat borçlarını yatırmayan üyelerimize son kez aidatlarını yatırmaları için uyarı mektubu gönderiyoruz. Aksı takdirde üyelikleri Yönetim Kurulu'muz kararınca fes edilecektir. Bu kararı uygulamak bize büyük üzüntü verecektir.

Aidatlarını yatıran üyelerimize dernek üye kartları ek olarak gönderilecektir (Fotoğrafı olmayan üyelerimizden de fotoğraflarını göndermelerini bekliyoruz).

İlkbahar başlarında şimdiye kadar yaptığımız aylık sohbet toplantılarını hızlandıracağız. Bu da bizim birbirimizi daha iyi tanımamızı, yeni üyelerle tanışmamızı ve daha iyi çalışmamızı sağlayacaktır.

Başarı ve sevgi dileklerimle

GÖKOVA-Akyaka'yı Sevenler Derneği

Yönetim Kurulu adına

Heike THOL-SCHMİTZ

Başkan