homepage
Gökova-Akyaka'yı Sevenler Derneği
2014 SERGİLER
Nail Çakırhan & Halet Çambel Kültür ve Sanatevi

Yıldız Dinçer 13.06.- 22.06. 2014

İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi.
İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, evlenip, eşi ile İsviçre'nin Zürih kentine yerleştiler.
Eşi ve 2 kızıyla beraber 26 yıl İsviçre'de yaşadı. Bu zaman içinde Zürih’te bir bankada görev yaptı. Memleketine olan hasreti, onu ailesiyle beraber tekrar 1989 yılında Türkiye'ye getirdi. İstanbul'a yerleştiler. Hobi olarak ahşap boyama, kumaş boyama kurslarına katıldı. Daha sonra hocalarının önerilerini dinleyerek Cahide Topaloğlu resim atölyesine devam etmeye başladı. Burada kara kalem, sulu boya ve yağlı boya resim tekniklerini öğrendi. Yağlı boya resim çalışmaları yaptı. 2001 yılında Cahide Topaloğlu atölye sergisine katıldı.

Daha sonra Akyaka'daki evlerinde yaşamaya başladı ve Akyaka da Nursel Önen Erdoğan Nur atölyesinde resim çalışmalarını sürdürdü.
2004-2007 yıllarında eşi ile beraber Akyaka Nail Çakırhan-Halet Çambel Kültür-Sanat evinde sergiler açtı. 2013 Aralık ayında Şişli Sanat’ın Beyoğlu Tünelde açtığı (Geniş Açı) Karma sergisine katıldı. 2014’ün Şubat ayında Cahide Topaloğlu Atölyesiyle Şişli (Kent Kültür Merkezinde) ki sergide yerini aldı.

Doğayı, Akyaka'yı seven biri olarak halen resim çalışmalarına Peyzaj ve Natürmort olarak, İstanbul ve Akyaka'da devam ediyor.