homepage
Gökova-Akyaka'yı Sevenler Derneği
2014 SERGİLER
Nail Çakırhan & Halet Çambel Kültür ve Sanatevi

Müge Gezen 03.10.- 12.10. 2014

1979 Temmuz'unda İzmir'de doğdu. Çocukluktan gelen resim merakını ortaokuldayken keşfeden resim öğretmeni, onu bu yönde profesyonel bir eğitim almaya yöneltti. Liseyi İzmir Güzel Sanatlar'da okumak isteyen Müge'nin önünde ciddi bir engel vardı. "Sevgili Babası..." Ancak annesini arkasına alarak bu engeli aştı, böylece Güzel Sanatlar macerası başlamış oldu.
Çok değerli resim öğretmenlerinin katkısıyla resim, heykel, grafik, sanat tarihi alanlarında dört yıllık üst düzey bir eğitim aldı. İzmir Resim Heykel Müzesi Galerisi'ndeki Karma Sergilerde birçok resmi yer aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde eğitimine devam etti.
Resimleri, fakültenin kendi galerisinde ve Yakın Kitabevi sergi salonundaki karma sergilerde yer aldı.
Kendi Kişisel Resim Atölyesini açarak Güzel Sanatlar yetenek sınavlarına öğrenciler yetiştirdi. Aynı zamanda çocuk öğrenciler ve yetişkinler için de dersler açtı. 2002 yaz sezonunda İsveç'e giderek devlet ressamı Hasan Özdemir'in kişisel resim atölyesinde çalışmalar yaptı. 2005-2006'da Hollanda'da Thilburg Üniversitesi resim atölyelerinde misafir sanatçı olarak çalışmalar yaparken resimsel anlamdaki bakış açısının ve algısının oldukça değiştiğini anladı.
Artık klasik ve realist tarzlardan son derece uzaklaşmıştı. Bundan sonraki resimleri Dışavurumcu, Bilinçaltı (Soyut) özellikler içermekteydi.